T:+90 212 227 2505     M: +90 505 097 0001     info@yildizsurucukursu.com

                          

Ehliyet için Gerekli Belgeler

  1. Nüfus cüzdanı yani kimlik fotokopisi. Aslı ile birlikte getirilmelidir.
  2. Diploma yani öğrenim belgesi. Mezuniyet belgesi, Diploma, Tasdikname veya hala devam etmekte olduğunuz okuldan alacağınız öğrenci belgesi ile kayıt örneği olabilir. (E-Devlet Üzerinden Çıktı Alabilirsiniz.)
  3. Sağlık raporu. Aile hekiminizden veya herhangi bir hastaneden alabilirsiniz. Sağlık raporu alırken hangi sınıf ehliyet almak istiyorsanız belirtmelisiniz. Matbu bir evraktır.
  4. 4 adet fotoğraf. Fotoğraflarınız mutlaka BİOMETRİK olmalıdır. (Fotoğraflarınız; 1 adet sağlık raporu için,3 adeti ise Sürücü Kursu’nda kullanılacaktır.)
  5. Sabıka kaydı yani adli sicil beyanı. E-Devlet şifreniz ile çıkarılmaktadır. (Sabıka kaydı alınmamışsa, kursumuzdan sabıka kaydı beyan formu ilede yapılabilir.)
  6. Ehliyet fotokopisi. Mevcut bir ehliyeti olup, farklı bir sınıf ehliyet alacaklar için gereklidir.Test sınavından muaf olup,sadece direksiyon sınavına girebilmeleri için istenir

Not:

Kurs başlama tarihinde bu evraklardan bir tanesi eksik olursa sınav başvurusu yapılamamaktadır. Girmek istediğiniz ehliyet sınav tarihinden önce kayıt tarihlerinide dikkatli takip etmelisiniz. Detaylar için kursumuzu arayın veya online destek sistemimizden destek alabilirsiniz.