T:+90 212 227 2505     M: +90 505 097 0001     info@yildizsurucukursu.com

                          

Ehliyet için Gerekli Belgeler

  1. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Yabancı vatandaşlar için Oturma İzin Kartı)
  2. Öğrenim Belgesi. (Diploma , Diploma Kayıt Örneği , Öğrenci Belgesi veya Tasdikname belgelerinden herhangi biri yeterlidir.En az ilkokul mezunu belge gereklidir.E-Devlet Üzerinde bulunan belgelerde çıktı alınarak ibraz edilebilir.Türkçe bir öğrenim belgesi bulunmayan yabancı vatandaşlardan Türkçe Tercümeli Noter Onaylı Öğrenim Belgesi talep edilmektedir.)
  3. Sürücü Olur Sağlık Raporu. Devlet Hastanesi, Özel Hastane , Poliklinik veya Aile hekiminizden alabilirsiniz. 
  4. 4 adet biyometrik resim. Arka fon açık renk olamlıdır.
  5. Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) E-Devlet üzerinden barkodlu çıktı alınarak kursa ibraz edilebilir. (Sabıka kaydı alınmamışsa, kursumuzdan sabıka kaydı beyan formu ile de başvuru yapılabilir.)
  6. Mevcut bir ehliyeti olup, farklı bir sınıf ehliyet alacaklar için ehliyet fotokopisi gereklidir.Test sınavından muaf olup,sadece direksiyon sınavına girebilmeleri için istenir.

Not:

Kurs başlangıç tarihine kadar belirtilen evrakların tam olarak kursa ibraz edilmesi gerekmektedir. Evrakları eksik olan kursiyerlerin dönem kayıtları sistem gereği yapılamamaktadır. Detaylar için kursumuzu arayabilir veya online destek sistemimizden destek alabilirsiniz.