T:+90 212 227 2505     M: +90 505 097 0001     info@yildizsurucukursu.com

                          

Özel Direksiyon Dersi

Ehliyetim var ancak araç kullanamıyorum veya kullanmaktan korkuyorum diyorsanız akademimizde bu kısım tam size göre!

Eğitim parkuru ve trafikli alanda sizlere en az 20 yıl deneyimli M.E.B. sertifikalı uzman kadromuzla hizmet veriyoruz.

Otomatik veya manuel vites ile kaliteli araçlarımız, uzman kadromuz ve uygun fiyatlarımızla  özel direksiyon dersi almak için kurusumuz ile hemen irtibata geçebilirsiniz.

Direksiyon Eğitim Yerleri

Beşiktaş’ta Baltalimanı güzergahında Trafiğe kapalı olan eğitim pistimizde ilk derse başlanır.Araç ile ilgili temel bilgiler öğrenildikten sonra devamında Beşiktaş bölgesi  güzergahları ve en son derste 1. köprüden karşıya geçiş ve 2. köprüden geriye dönüş yapılır.Ayrıca İstanbul trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde veya sizin en sık kullandığınız güzergah’ ta eğitim verilebilir. Örneğin eviniz ile iş yeriniz arasında direksiyon dersi alabilirsiniz.

Ders 1-2

Başlangıç olarak trafiğe kapalı olan eğitim pistimizde yada trafiğin az olduğu bölgelerde gidiş dönüş dur- kalk, trafik adaptasyon, 1. ve 2. vites, şerit değiştirme eğitimleri verilir.30 km hıza kadar kullanım ile deneyim sağlanmaktadır.

Ders 3-4

Beşiktaş içi şerit takip etme, viraj çalışmaları ve eğimli yollarda direksiyon hakimiyeti, araç sollama kuralları, şerit değiştirme, dönel kavşaklar, trafik kurallarına uyum anlatılmakta ve uygulanmaktadır. 50 km hıza kadar kullanım ile deneyim sağlanmaktadır.

Ders 5-6

Beşiktaş içinde sokak dönüşleri ve gece yada akşam karanlığında şehir içi ve otobanda araç kullanımı park çalışmaları yokuş yukarı kalkış teknikleri anlatılmaktadır. Devamında Maslak, Hacıosman, Tünelden Sarıyer , Rumeli Feneri yolundan Garipçe istikametlerinde virajlı yollarda direksiyon hakimiyetinin arttırılması için çalışma yapılmaktadır.70 km hıza kadar kullanım deneyimi sağlanmaktadır.

Ders 7-8-9-10

Otoban deneyimi ve 3-4-5 vites çalışması için 1. Köprüden karşıya geçiş güzergahında  Beşiktaş, Ortaköy, Kuzguncuk, Bebek, Emirgan, İstinye , otobandan  Levent, Kavacık, Üsküdar, Ataşehir, 2. köprüden geriye dönüş ile trafik deneyimi arttırılmaktadır. Ortalama 90 km hıza kadar direksiyon dersi  yapılmakta olup gün içinde en az iki ders direksiyon eğitimi yapılır.

Not:

Yukarıdaki çalışma güzergahının haricinde usta öğreticimiz ile beraber alternatif güzergahlarda belirleyebilirsiniz.